Forma Boutique és a kortárs művészet
Habár a munkám és az érdeklődésem súlypontja az évek alatt áttolódott az ember és az élettér harmóniájának kialakítása, azaz a lakberendezési megközelítés felé, rendíthetetlenül, sőt konokul hiszek a művészetben. A művészetben, amely élettel tölti meg az élettelent, amely a kezünk nyomán teszi a múló pillanatot örökkévalóvá. Hiszek az alkotásban az alkotó energiában, amely érzéseket közvetítő csatornát teremt. Láttam már vásznon feltáruló végtelen mélységet és tapasztaltam formát amely pillanatonként mutatott mást és mást.
A művészet az ember első virtuális világa, lehetőség máshol lenni, mássá lenni.
Az egyedi alkotás elhelyezése az élettérben kihívás, feladat, sőt felelősség, hiszen alkotás és embere között kialakuló érzelmi szimbiózis mindennapi hatást gyakorol. Olyannyira, hogy szinte függővé válik az ember egy olyan dologtól amit csak néhányszor érintett, éppen csak addig amíg elhelyezte.
Rendkívül fontosnak tartom a művészet megújulását, új látásmódok, új formavilágok kibontakozásának lehetőségét.
Ezért a Forma Boutique lehetőséget ad kortárs képzőművészeknek, hogy alkotásaikat modern élettérben, lakásban vagy irodában tehessék élővé, s alkotásaik visszahatva a térre, tehessék környezetünket kifejezővé és izgalmassá. Számunkra ez az összhatás a lakberendezés csodája, amely művészet a művészettel.
LABORCZ MÓNIKA
Gyermekkorától foglalkozott művészettel. 1965-ben diplomázott az Iparművészeti Főiskolán. Szobrász édesapja mestere is volt egyben. Eleinte kerámiával és samottal dolgozott, kerti plasztikákat készített. Később a raku, majd a porcelán felé fordult. Plasztikái egytől egyik finoman, aprólékosan kidolgozott művészi alkotások. Minden egyes darabja a természet egy kis eszenciája. Rövid ideig festményeket is készített. Fákról, aztán meg gesztus jelleggel fa érzésekről.
Blog: Laborcz Mónika, életfa egy virágtartóban
G.HELLER ZSUZSA
1971 és 1976 között a Fischer Ernő festőművész által vezetett Moholy-Nagy Stúdióba járt rajzolni és mintázni. Közben elvégezte a kerámia szakiskolát.
1989-90 között Kassák Lajos-ösztöndíj, 1992-93 között a Római Magyar Akadémia ösztöndíjasa. 1990-ben ösztöndíjasként a Siklósi Kerámia Alkotótelepen dolgozott. 1991: az MKT, 1982: a Fiatal Iparművészek Stúdiója tagja. 1986: IX. Országos Kerámia Biennálé, Pécs, a Művészeti Alap különdíja; 1989: Fiatal Iparművészek Stúdiója, éves kiállítás díja; 1990: XI. Országos Kerámia Biennálé, Pécs, az MM különdíja; 1993: Art Revue, Budapest, különdíj.
1972 és 1980 között használati edényeket készített, majd a 80-as évektől porcelánplasztikáin kollázstechnikát alkalmazott: geometrikus formákat ötvözött lágy, amorf elemekkel. 1988 óta porcelán és pirogránit alapanyagú plasztikai együttesekkel foglalkozik (Bábel Tornya-sorozat).
BODROGI KATA PORCELÁNMŰVÉSZ
A művésznő, Bodrogi Kata, 1974-ben született Budapesten és egész fiatal korát a kortárs balett, azaz a mozgás művészete foglalta le. A Budapest Kortárstánc Főiskolán végzett, balett táncosként, ezután a Budapest Balett táncosa lett, majd a Vígszínházhoz szerződött. Bár rendkívül tehetséges táncos volt hátsérülése miatt 1995-ben felhagyott a táncolással, s később Londonba költözött. Itt ismerkedett meg a képzőművészettel és a porcelánnal. 2002 és 2006 között a London Metropolitan University Képzőművészeti és Alkalmazott Művészeti szakán tanult és szerzett diplomát. Diploma munkájával beválasztották a legjobbak közé, a New Designers Collection-be és a Bond street-en állíthatta ki alkotásait. Ekkor fejlesztette ki a rá jellemző finom, áttetsző, kézzel és koronggal egyaránt megmunkálható porcelán alapanyagot, mellyel saját bevallása szerint a matéria határait feszegeti. Hazatérése után Kecskeméten mesterkurzusokon vett részt, többször állított ki Budapesten, Angliában és Németországban.
Bodrogi Kata képgaléria